Ibalgin 50mg/g gel 100g
Doprava po celé ČR
od 59 Kč
Uvedená cena platí pouze při nákupu na e-shopu.
Ibalgin gel obsahuje léčivou látku ibuprofen, který působí protizánětlivě. Je vhodný pro léčení místních projevů revmatických i nerevmatických bolestivých stavů pohybového ústrojí. V postiženém místě tlumí zánět, snižuje otok a potlačuje bolest. Čtěte pozorně příbalový leták.
Výrobce: |
SANOFI |
PDK Kód: |
3595783 |
SÚKL kód: |
229134 |
Farmako-terapeutická skupina, účinné látky: |
MUSKULOSKELETÁRNÍ SYSTÉM -> LOKÁLNÍ LÉČIVA K TERAPII BOLESTÍ SVALŮ A KLOUBŮ -> LOKÁLNÍ LÉČIVA K TERAPII BOLESTÍ SVALŮ A KLOUBŮ -> NESTEROIDNÍ PROTIZÁNĚTLIVÁ LÉČIVA K LOKÁLNÍ APLIKACI -> IBUPROFEN |
Indikační skupina: |
Antirheumatica, antiphlogistica, antiuratica |
|
Léčivý přípravek
|
Popis produktu
Ibalgin gel se používá k místní léčbě bolestivých poranění šlach, svalů a kloubů s otoky nebo bez otoků, jako je podvrtnutí, natažení, zhmoždění.
Po poradě s lékařem se Ibalgin gel používá také k léčbě:
- bolesti při degenerativních onemocněních kloubů kolen a rukou (artróza),
- zánětu šlach a svalových úponů při revmatizmu měkkých tkání,
- bolestivého povrchového zánětu žil.
Ibalgin gel je určen dospělým a dospívajícím od 12 let.
Dávkování a způsob užití
Pokud lékař neurčí jinak, dospělí, včetně starších pacientů, a dospívající od 12 let si na postižené místo 3 - 4krát denně v časových odstupech 3 - 4 hodin nanášejí 4 - 10 cm dlouhý proužek gelu, který si lehce vtírají do kůže.
Pokud při poraněních nedojde do 7 dnů k ústupu obtíží, nebo naopak dojde ke zhoršení či se projeví nežádoucí účinky léku, přerušte léčbu a obraťte se na lékaře. Bez porady s lékařem nepoužívejte přípravek déle než 2 týdny.
Velikost balení je 100 g.
Složení
Ibalgin gel obsahuje léčivou látku ibuprofen 2,5 g v 50 g gelu (tj. 5 %). Pomocnými látkami jsou hyetelóza, propylenglykol, isopropylalkohol, etanol 96 %, trolamin, čištěná voda.
Upozornění
Pečlivě čtěte příbalovou informaci.
Přípravek není vhodný pro děti do 12 let.